ryba

Jedzenie mięsa ryb

Sprawdź jak dużo ryb zabijanych było przez gatunek ludzki w 2013.

Dla wielu osób, które decydują na redukcję spożycia mięsa, to właśnie ryby zaczynają odgrywać istotną role w odżywianiu się.

Powodem wydaję się być przekonanie, że nie wywiera to tak skrajnie negatywnych skutków na środowisko jak jedzenie mięsa innych zwierząt, fakt, że umierające w cierpieniu ryby nie krzyczą, lub ignorancja pozwalająca symboliczne wyłączenie ryb z królestwa zwierząt – będąc pozbawionym możliwości interpretacji tego co czuje jednostka, czy nawet ich tysiące, łatwiej pozostać obojętnym.


Niestety, komercyjne połowy wykorzystują takie metody, jak
trawling, sieci oraz sznury haczykowe, w efekcie stanowiące śmiertelne zagrożenie dla organizmów morskich nie będących celem połowów ukierunkowanych, w tym rekinów, delfinów, wielorybów, żółwi morskich, fok, ptaków
„Przyłów” ten często obejmuje poranione, wciąż żywe zwierzęta morskie, które następnie duszą się lub wyrzucane są z powrotem do wody. Powoduje to niepotrzebne, wielkoskalowe cierpienie i kładzie jeszcze większy nacisk na gatunki, które i tak mają już problemy z rozwojem w wyniku zanieczyszczenia i skutków zmiany klimatu.

W raporcie Oceana z 2014 r. można przeczytać, że 300 wielorybów
i prawie 700 żółwi morskich zostało uwikłanych lub zabitych w ciągu jednego roku w sznurach haczykowych Atlantyku i Golfo de México.

Jak myślisz, czy „przyłów” zawsze jest dokładnie zgłaszany przez rybołówstwo?Zbrodnia ludzkości przeciwko naturze

Jedna z największych zbrodni w historii ludzkości.

Miłośnicy martwych ryb i owoców morza mają duże powody do zmartwień. Morza i oceany stają się coraz bardziej zanieczyszczone.
Do 2050 roku będzie w nich więcej śmieci niż ryb.

Dodaj komentarz